Punčochové kalhoty – velikosti

Prosinec 4th, 2010 by admin

Velikosti a síla punčochových kalhot

Velikost je jedna z důležitých vlastností punčochových kalhot. Je třeba si ji pečlivě pohlídat, protože se vám po špatné koupi může stát, že vám budou punčochové kalhoty padat a vytáhnete si je až na prsa, nebo budou naopak příliš krátké a úzké. K určení správné velikosti poslouží přímo na místě v obchodě prodavačka, která má většinou vaši velikost v oku. Ale ani na to nelze stoprocentně spoléhat – kolikrát se stane, že si koupíte punčocháče a ty tlačí nebo nedrží? Proto stejně jako pro podprsenky existuje na internetu tabulka s velikostmi punčoch. Zde najdete dvojí určení velikosti – buď italské, nebo české. Italské se řídí výškou postavy a váhou, české výškou postavy a obvodem sedu.
Síla nebo také jemnost punčocháčů je dalším důležitým faktorem při nákupu. Uvádí se většinou ve dvou podobně znějících zkratkách – DEN a DTEX. DEN je zkratka pro denier, který představuje množství gramů příze na 9 000 metrů v hmotnosti. DTEX je zkratka pro decitex, a ten představuje množství gramů příze na 10 000 metrů v hmotnosti. Z toho pak můžeme odvodit jednoduchou souvislost, že 9 DEN = 10 DTEX. Ve všech ohledech se jedná o nejtenčí a nejsnáze poškoditelné dámské spodní prádlo, proto je třeba zacházet s punčochami velice jemně. Kdybychom se totiž rozhodli, že začneme s takovým druhem spodního prádla zacházet jak nás jen napadne, tak bychom se také mohli dočkat toho, co by se nám příliš nezamlouvalo. Naše punčochy by nemusely takové zacházení přežít. Raději tedy zkusme vždy přemýšlet nad tím, co děláme, abychom později nemuseli zbytečně litovat. Přeci jen i punčochové kalhoty nejsou zadarmo.

Punčochy, které slouží jako erotické prádlo se obvykle nabízejí jen v několika univezálních velikostech. Záleží však také na tom, jaký sortiment těchto výrobků sexshop nabízí.

Comments are closed.